Aktualizacja: nasz test Acer Iconia Tab A701 i A700 został już opublikowany. Zapraszamy do lektury!
Krótki czas po prezentacji tabletu Acer Iconia Tab A510, światło dzienne ujrzało kolejne urządzenie znanego producenta – model Acer Iconia Tab A700. Premierowy sprzęt pod względem parametrów technicznych nie odbiega mocno od starszego kuzyna, przykuwa za to uwagę wyświetlaczem pracującym w rozdzielczości Full HD. Wzbogacona o modem 3G wersja tabletu (sygnowana jako Acer Iconia Tab A701) niedawno pojawiła się w naszej redaKcji. Test tego ciekawego urządzenia zobaczycie już za kilka dni, tymczasem zaś zachęcamy do zapoznania się z naszymi pierwszymi spostrzeżeniami.
Wszystko co najlepsze
Pod względem wykonania, Acer Iconia Tab A701/A700 wypada równie dobrze, co testowany przez nas jakiś czas temu model Acer Iconia Tab A510. Masywna konstrukcja składa się w większości z wytrzymałych plastików, całość dodatkowo wzmocniono metalowym szkieletem i aluminiowymi, chromowanymi listwami bocznymi. Tylny panel pokryty został specjalnym tworzywem sztucznym, przypominającym w dotyku skórę. Dzięki temu tablet możemy wygodnie trzymać w dłoni, bez obaw, że się nam wyślizgnie.
Elementy konstrukcyjne są świetnie zmontowane i spasowane. Biorąc tablet do ręki nie usłyszymy skrzypienia pracujących plastików, obudowa jest sztywna i sprawia solidne wrażenie, którego brakuje większości popularnych chińskich „podróbek”. Narożniki zostały lekko zaokrąglone, delikatnie wyprofilowano też tylny panel – oba zabiegi posłużyć miały do poprawienia komfortu trzymania tabletu i bez dwóch zdań zadanie swoje spełniają. A701/A700 w dłoni leży wygodnie, zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej.
Pomimo 10-calowego ekranu, projektantom udało się w ryzach utrzymać gabaryty urządzenia. Tablet, przy wadze 694 gramów, mierzy tylko 11 mm grubości. Spokojnie zatem zmieści się w plecaku, aktówce czy torebce. Warto przy okazji pomyśleć o zakupie etui – choć obudowa jest wytrzymała i o jej bezpieczeństwo nie ma się co martwić, to ekran nie został pokryty powłoką Gorilla Glass. Lepiej zatem zawczasu zadbać o bezpieczeństwo tego, ważnego przecież, elementu wyposażenia.
… tablet możemy wygodnie trzymać w dłoni, bez obaw, że się nam wyślizgnie.
Na bocznych listwach znajdziemy kilka fizycznych przycisków (ON/OFF, przełącznik blokady autorotacji ekranu i belkę odpowiadającą za głośność) oraz zestaw portów – audio (po lewej stronie, zaraz obok włącznika), micro-USB (w dolnej, środkowej części, przy przycisku Reset) oraz micro-HDMI wraz z ukrytymi za plastikową osłoną gniazdami kart SIM i microSD (wszystkie trzy elementy po prawej stronie). W modelu A700, który pozbawiony jest łączności 3G, modemu nie znajdziemy – zastąpiono go plastikową zaślepką.
Pierwszych kilkadziesiąt minut pracy z tabletem było czystą przyjemnością. System chodzi dość płynnie i bez przestojów, podobnie jest i z bardziej wymagającymi aplikacjami. Możliwości multimedialne tabletu zdążyliśmy już sprawdzić na kilku zwiastunach w standardzie Full HD, pograliśmy także w popularnego Dead Trigger, który przygotowany został także w wersji pod układ Tegra 3, który znalazł się na wyposażeniu A701/A700.
Więcej informacji o samym tablecie, jego wydajności, funkcjonalności, czy możliwościach jakie oferuje akumulator o pojemności 9800 mAh, znajdziecie w naszym maniaKalnym teście Acer Iconia Tab A701/A700. Publikacja pojawi się na łamach acerManiaKa już za kilka dni, więc zachęcamy do częstego odwiedzania naszego serwisu. Czekamy oczywiście również na Wasze pytania – jeśli ciekawi Was jakiś konkretny aspekt działania tabletu Acera, zachęcamy do zostawiania komentarza – na pewno weźmiemy pod uwagę Wasze uwagi i życzenia.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.