Acer Aspire Switch 11 V pracującypod kontrolą systemu Microsoftu, i czerpiący moc obliczeniową czerpie z układu należącego do rodziny Intel Core M zadebiutował właśnie w ramach oferty przedsprzedażowej.
Wydajność w Acer Aspire Switch 11 V zagwarantuje Intel Core M-5Y10 – dwurdzeniowy (4-wątkowy) procesor o częstotliwości taktowania od 800 MHz do maksymalnie 2.0 GHz z technologią Turbo Boost (4MB cache) i zintegrowanym układem graficznym Intel HD Graphics 5300 o taktowaniu od 100 MHz do 800 MHz. Procesor wspierany jest przez 4GB pamici operacyjnje RAM DDR3L, a na dane (pamięć pomniejszona o system) zarezerwowano SSD o pojemności 128 GB.
Acer Aspire Switch 11 V prezentuje obraz na 11.6-calowym wyświetlaczu w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Dotykowa matryca IPS wspiera technologię Zero Air Gap i gwarantuje szeroki kąt widzenia, wysoki kontrast, a także dobre odwzorowanie kolorów. Wyświetlacz został pokryty szkłem Conring Gorilla Glass trzeciej generacji, zaś technologia Acer VisionCare zapewnić ma dodatkową ochronę oczu. Nie zapomniano także o aktywnym digitizerze Synaptic.
W hybrydzie zastosowano Acer Snap Hinge 2 – bezzatrzaskowy, magnetyczny zawias drugiej generacji, dzięki któremu jeszcze łatwiej oraz bezpieczniej można korzystać z urządzenia (możliwość uniesienia stacji dokującej o 5 stopni).
Specyfikacja Acer Aspire Switch 11 V, który na europejskich rynkach zadebiutować ma jeszcze w tym miesiącu, obejmuje także: akumulator (45Wh) mający zapewnić do ośmiu godzin ciągłej pracy, port USB, wyjście miniHDMI, czytnik kart microSD, a także standardowe rozwiązania komunikacyjne. Za wysoką jakość dźwięku odpowiadają dwa frontowe głośniki z technologią Acer TrueHarmony i Dolby Digital Plus Home Theater.
Acer Aspire Switch 11 V na niemieckim serwisie Amazon wyceniony został na 699 euro, co po przeliczeniu daje nam około 2904 zł. Na ten moment jest to oferta przedsprzedażowa, a data dostawy nie została jeszcze ujawniona. Czy zatem warto inwestować w ten model?
Zdecydowanie nie, gdyż na polskim rynku w tej cenie zakupić można chociażby Acer Aspire Switch 12 z niemal identycznymi podzespołami i do tego z wyświetlaczem o nieco większej przekątnej 12.5”. Switch 12 względem tytułowego modelu został wyposażony w nowe rozwiązanie stacji dokującej. Tajwańczycy umożliwiają użytkownikowi odłączenie klawiatury w każdym momencie – ta łączy się z pozostałą częścią urządzenia dzięki magnetycznym zaczepom. Dzięki temu Switch 12 to już nie tylko hybryda dwa w jednym, ale wielofunkcyjne urządzenie do pracy i zabawy. Do wyboru jest aż pięć trybów (notebook, notatnik, multimedia, prezentacja i stacjonarny).
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe. Jesteśmy Partnerem Amazon i otrzymujemy wynagrodzenie z tytułu określonych zakupów dokonywanych za pośrednictwem linków.
Chciałbym zauważyć, że wydajność Core M jest bardzo uzależniona od fantazji i wiedzy projektanta danej firmy, co łatwo zauważyć w testach, gdzie Yoga 3 potrafi throttlować M-5Y70 do poziomu poniżej nawet pentiuma 3-ciej generacji, a laptop od Hyperbook’a z Pentiumem (broadwell) przegania i3 (broadwellowskie) w kwestii wydajności, bo zwyczajnie jest dobrze zaprojektowany układ chłodzenia. Teoretycznie, Core M to procesor i7 ULV (seria Y) i taką wydajność ma, bo może się bić z i5 haswella i wygrać (jeśli throttling nie występuje).
nadal producencji traktują nas jak technologiczny śmietnik – nie ma ani jednej hybrydy z normalnym prockiem tylko ten najniższy badziewny Core M o wydajności gorszej niż mój stary i3 3317U…